Close

I váš čtyřkolý miláček si zaslouží jarní detoxikaci, věnujte mu pravidelný jarní servis

pravidelný servis

Jaro je už v plném rozkvětu, na silnicích se začínají objevovat motorky a do ulic vyrážejí i „sváteční“ řidiči. Připravte na novou sezónu i váš vůz. Pravidelný jarní servis vám zaručí bezpečnější pocit na silnicích i čistější a voňavější interiér.

Přezutí a kontrola pneumatik

První kroky v začínajících teplých jarních dnech vás zavedou do pneuservisu. Pokud zrovna nejezdíte ještě na poslední zimní radovánky za sněhem, čeká vás přezouvání do „jarní, resp. letní obuvi“. Po zimě je vhodná zároveň při přezouvání kontrola výšky vzorku pneumatik, jejich poškození, popř. poškození ráfků či disků a kontrola geometrie.

Důkladné umytí auta – ozdravující masáž pro podvozek

Zima dala zabrat především spodní části vozu. Jakmile ustoupí poslední sněhové dny, doporučujeme důkladnou mycí lázeň pro celé auto, ale především pro podvozek. Posypová sůl působí a pomalu „rozežírá“ ještě dlouho a proto je důležité ji odstranit proudem vody důkladně ze všech možných zákoutí karoserie a podvozku. Pár litrů vody vám může pomoci prodloužit životnost vašeho čtyřkolého přítele i o několik let. Za úvahu pak stojí i různé antikorozní nástřiky.

Baterie

Nejen v případě, že jste auto v zimních měsících nechávali spíše odpočívat nebo si dopřávali jen kratší trasy – řekněme do 20 km – je dobré provést na jaře zátěžový test autobaterie. Průměrná životnost akumulátoru je sice až pět let, když ho včas dobijete, prodloužíte tím jeho životnost a budete mít větší jistotu, že vás následně na podzim při prvním mrazíku nenechá „ve štychu“.

Provozní kapaliny

Mezi jarní servisní úkony patří i kontrola všech provozních kapalin. Nejde jen o množství, ale i o vizuální kontrolu třeba oleje i o stav víček nádrží pro kapaliny.

Brzdy a ložiska

Vaši bezpečnou jízdu rozhodně ovlivňují brzdy v dokonalém stavu – kvalitně seřízené, dostatečně citlivé, k tomu patří i spolehlivě zkontrolované tlumiče, brzdové destičky i brzdové kotouče. I zde se zastavme u důležité provozní kapaliny, kterou je v tomto případě brzdová. Unikající brzdová kapalina zpomaluje reakce brzd, prodlužuje brzdnou dráhu. Raději ani nemysleme na ty nejhorší možné následky, kdy degradovaná brzdová kapalina může způsobit kompletní selhání brzd.

Klimatizace

Jednou z méně namáhavou částí vozu je v zimních měsících klimatizace. Právě proto je po zimním provozním odpočinku ideální chvíle pro servisní prohlídku i tohoto ústrojí. Vyčištění a dezinfekce klimatizace zabrání šíření bakterií, roztočům i dalších nečistot. Zároveň budete při prvním zapnutí klimatizace překvapení příjemnou vůní a nikoliv zatuchlými výpary. A konečně nejen alergici ocení výměnu filtrů – pylového i prachového. Servisní prohlídka klimatizace obsahuje i precizní kontrolu, kdy se klimatizace napojí na speciální zařízení, které důkladně prověří celý systém klimatizace. Přefiltruje a popřípadě doplní chladicí kapalinu.

A ještě jedna rada navrch – i když nejste příznivci této vymoženosti (třeba z důvodu citlivosti na průvan), výrobci doporučují alespoň jednou měsíčně ji byť třeba jen na 10 minut zapnout. Tím udržíte a prodloužíte životnost klimatizace ve vašem vozidle.

Jarní servis v autoservisu Hanzelka

Dopřejte sobě větší pocit bezpečí z jízdy. Dopřejte svému vozu důkladnou servisní prohlídku.  Rezervujte si termín u nás v autoservisu Hanzelka v Novém Jičíně a nechte nás dělat svou práci, které rozumíme a která nás baví. Neváhejte a kontaktujte nás na tel. 556 704 331 nebo 556 720 709 případně prostřednictvím e-mailu autoservis@www.hanzelka.cz.