Close

15. 3. 2019

Tankujte pohodlně s tankovací kartou

Tankujauto Nový Jičín

Tankovací karta je výhodný a praktický pomocník. Jak se ale vyznat v široké nabídce a pomůže tankovací karta vždy a všem?

S kartou ušetříte

Tankovací karta, na kterou si nabíjíte kredit, pak funguje jako platební karta. Ke kartě získáte jedinečný PIN a vy tak bezpečně můžete nakupovat pohonné hmoty levněji.

Není karta jako karta

Karty nabízí spousta čerpacích stanic a společností. Proto doporučujeme se trochu porozhlédnout a seznámit s podmínkami. Vezměte v úvahu, kde a na jakých „benzinách“ tankujete. Ne zrovna karta nabízející nejlevnější ceny se vám bude hodit, když s ní v okolí nenatankujete. Jednou tankovací kartou platíte totiž jen u vybraných pump (a pozor, nemusí to být zaručeně jen u jedné sítě čerpacích stanic). Zkontrolujte si důkladně, zda vybranou kartou zaplatíte za benzín či naftu i tam, kde čepujete nejčastěji.

Dalším rozhodovacím prvkem může být i možná požadovaná kauce při pořizování karty. Výhodou některých karet je i možnost využití v cizině. Věnujte proto čas strávený třeba na internetu, kde se vše potřebné dočtete, než se pro tu či onu kartu rozhodnete.

Pomocník v zahraničí

Tankovací karty některých společností pomohou načepovat bezplatně za zvýhodněné ceny i za hranicemi naší republiky. Některé zároveň nabízejí možnost platit touto kartou i mýtné na zahraničních dálnicích. A jsou i takové, se kterými získáte zpět DPH a spotřební daň za palivo načepované v zahraničí.

Pozor na skryté poplatky za kartu

Již jsme se zmiňovali o případném pořizovacím poplatku za kartu. Někdy si však majitelé karet účtují i takzvaný provozní poplatek za nevyužívaní karty. Pokud vám vyhovuje nabízená platba fakturací, jednou měsíčně zaplatíte hromadně a máte vystaráno. Své náklady si většinou komfortně pohlídáte na klientském portálu. Jen pozor i zde, zda a kolik si poskytovatel karet účtuje za doručení daňového dokladu.

Výhodně načepujte u samoobslužné čerpací stanice v Novém Jičíně

NONSTOP načepujete v Novém Jičíně na Suvorovově ulici, kde levně natankujete. A firmy zde načepují ještě levněji se slevovým programem s Tankovacím chipem. Jakékoli dotazy vám rádi zodpovíme na tel. čísle 777 332 321 nebo nám napište na info@www.hanzelka.cz . Hned vedle samoobslužné čerpací stanice se vám bude hodit i samoobslužná ruční automyčka.