Close

15. 9. 2017

Michelin CrossClimate+ je revoluční letní pneumatikou. Nabízí skvělé jízdní vlastnosti, výdrž a můžete s ní jezdit i v zimě

Michelin Crossclimate+ přináší do světa pneumatik malou revoluci. Jde o letní pneumatiku, která se pyšní štítkem M+S. Lze na ní tedy jezdit i v zimním období. Zajišťuje vynikající přilnavost na mokru. V létě pak brzdí stejně přesvědčivě jako běžná letní pneumatika. Velkým plusem je také trvanlivost. Michelin Crossclimate+ vydrží ještě déle než Michelin Energy Saver+, která je v tomto ohledu nejlepší letní pneumatikou ve své třídě.

Letní pneumatika, která se neztratí ve sněhu

Michelin Crossclimate+ představuje zajímavou alternativu k celoročním pneumatikám. Výborně brzdí na suchém povrchu, exceluje na mokru a díky dezénu tvarovanému do písmene V (stejně jako u zimních pneumatik) se neztratí ani na sněhu. Široké odvodové drážky pak zajišťují rychlý a efektivní odtok vody z kontaktní plochy pneumatiky.

Celoroční pneumatika, která boří zavedené standardy

Velká většina celoročních pneumatik využívá zimní směs zkombinovanou o příměsi zajišťující ucházející výkony i na suché vozovce v parném létě. Bohužel výsledkem často bývají pneumatiky, které sice svoji roli na rozpálené silnici splní. Jejich výkon bývá ale o poznání méně přesvědčivý než u klasického sezónního obutí. Michelin Crossclimate+ je ale koncipována přesně opačně. Jde principiálně o letní pneumatiku s vynikajícími jízdními vlastnostmi v létě, která ale byla upravena tak, že ji lze bez obav obouvat i při teplotách pod nulou a při souvislé sněhové pokrývce. Díky tomu se pyšní štítkem M+S. Lze na ní tedy bez obav jezdit v období a za situací, kdy je zákonem vyžadováno zimní obutí.

Michelin Crossclimate+ versus zimní pneumatiky

Crossclimate+ perfektně poslouží nenáročným motoristům, kteří v zimním období jezdí spíše na mokré vozovce. V extrémních podmínkách (např. hluboký sníh či souvislá námraza ještě v kombinaci se stoupáním) budou mít samozřejmě kvalitní zimní pneumatiky navrch. Ty ale musíte v dubnu vyměnit a uskladnit. Naopak s Crossclimate+ budete mít klidné spaní a spoustu místa v garáži.

Máte zájem o cenovou nabídku pneumatik Goldline pro váš vůz? Neváhejte nás kontaktovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..