Close

25. 5. 2018

Michelin vyvíjí revoluční pružné disky

Michelin vyvíjí revoluční pružné disky

Michelin představuje svůj vynález Michelin Acorus. Jde o revoluční pružné disky, které dle výzkumu přináší vetší bezpečí na silnicích.

Nejčastěji se pneumatika ničí proražením bočního pláště

Snad za to můžou české silnice a jejich výmoly a výtluky na nich, faktem ale zůstává, že dle statistik se nedožijí pneumatiky dlouho své životnosti z důvodu proražení bočního pláště.

Pro naše mazlíčky na čtyřech kolech vybíráme velké líbivé disky, které však často nejsou uzpůsobené výškou ani měkkostí bočnice pro bezpečné zvládání nerovností a mikrootřesů při jízdě.

Dokonalá ochrana pneumatiky

Michelin nyní uvádí, že přišel s dokonalým řešením. Michelin Acorus je společným vynálezem společností Michelin a Maxion Wheels, jelikož jde v podstatě o spojení technologie pneumatiky a disku, na které se specializuje Maxion. Principem je plynulé spojení či navázání okraje pneumatiky na pryžové okraje disku, což tvoří funkční ochranu jak pneumatiky, tak disku. Celý disk má dva pryžové okraje, hliníkové tělo a vnitřní designovou část. Tento disk je kompatibilní s jakoukoli pneumatikou daného rozměru.

Vývojáři mysleli i na skvělý design, proto ladí pryžová část barevně i k disku. A naopak se tímto řešením odbourává problém velkých disků s malými profily pneumatik.

Rádi vám poradíme

Potřebujete poradit ohledně výběru pneumatik a disků pro svůj automobil? Neváhejte a kontaktujte nás na tel. 556 704 331 nebo 556 720 709 případně prostřednictvím e-mailu autoservis@www.hanzelka.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..