Close

28. 6. 2018

Na dovolenou s pocitem bezpečí. Vaše auto si zaslouží servis před dlouhou cestou

servisní služby autoservisu Hanzelka Nový Jičín

Máte už plnou hlavu myšlenek na dovolenou? Kdy začít balit, co všechno přibalit, co nezapomenout? Co se rozhodně vyplatí neopomenout je věnovat čas i svému vozidlu. Pokud tedy vyrážíte na cesty po vlastní ose. Čas strávený v autoservisu a pneuservisu není rozhodně ztrátou času.

Tlak v pneumatikách

Aby vás auto na dlouhé cestě na dovolené „podrželo“, věnujte čas kontrole pneumatik. Zkontrolujte kvalitu vzorku, zda jsou neporušené a především se zaměřte na kontrolu tlaku v pneumatikách. Myslete na to, že plně naložené auto bude potřebovat nahustit trochu více. Doporučené huštění najdete zpravidla na samolepce umístěné na sloupku u dveří řidiče, v zavazadlovém prostoru nebo na víčku nádrže. Nezapomeňte zkontrolovat rezervu nebo mít povinnou sadu na opravu pneumatiky u novějších vozů, u kterých není rezerva součástí deformační zóny vozu.

Stav provozních kapalin

Zkontrolujte si a doplňte olej, brzdovou i chladicí kapalinu, ale rovněž dostatečné množství kapaliny například v klimatizaci pro její bezchybnou funkčnost a vodu do ostřikovačů. Doporučujeme vzít i motorový olej na případné doplnění. Při plném naložení mívá vozidlo větší spotřebu. Přibalte sebou i zásobu destilované vody, může se hodit nejen do ostřikovačů, ale především do chladiče. V klimatických podmínkách jihoevropských zemí za ní budete vděční.

Brzdy

Za zvážení stojí návštěva servisu a důkladná kontrola celé brzdové soustavy. Technici zkontrolují opotřebení, případné poškození brzdových kotoučů i množství a kvalitu již zmiňované brzdové kapaliny.

Podvozek

Když už vám bude servisní technik kontrolovat brzdy, nechte ho nahlédnout i na podvozek. možná ani netušíte, jaké překvapení vám taková kontrola může přinést. Kontrola a seřízení geometrie podvozku vám ochrání i pneumatiky.

Lékárnička

A v neposlední řadě nahlédněte i do lékárničky. Obsahuje vše, co má a je ještě platná? Připomínáme, že je nutný výstražný trojúhelník a minimálně jedna reflexní vesta (cestujete-li do sousedních zemí, pozor na to, zda vám v autě jedna stačí).

Ať už budete cestovat kamkoliv, přejeme vám šťastnou a bezpečnou cestu tam i zpět domů.

Nechte si své vozidlo před dovolenou zkontrolovat

Vyrazte na prázdninovou cestu s bezpečným autem. Naši servisní technici vám rádi pomohou. Neváhejte a kontaktujte nás na na tel. 556 704 331 nebo 556 720 709 případně prostřednictvím e-mailu autoservis@www.hanzelka.cz. Rádi vám rezervujeme volný termín!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..