Close

20. 6. 2017

Pneumatiky Laufenn lákají na nevídaný poměr ceny a kvality

21. září 2015 oznámil renomovaný výrobce pneumatik Hankook Tire, že na evropský trh uvede svoji novou obchodní značku. Laufenn, jak se značka jmenuje, cílí především na motoristy, kteří hledají přidanou hodnotu, kvalitu a styl, zároveň ale upřednostňují cenovou dostupnost. A právě pro ně jsou „laufenky“ (zimní či letní) skvělou volbou. V rámci značky je k dispozici kompletní produktová série pro osobní vozy, SUV i lehká nákladní vozidla.

Vývoj zaměřený na evropské trhy

Hankook představil Evropanům značku Laufenn při příležitosti 66. mezinárodního veletrhu užitkových vozů IAA konajícího se na sklonku třetího čtvrtletí roku 2015 ve Frankfurtu nad Mohanem. Na trh pak byla uvedena na jaře 2016. Vývoj pneumatik probíhal z velké části v Evropském technickém centru Hankook Tire v německém Hannoveru. Výrobou zbrusu nové produktové série pak byl pověřen moderní výrobní závod v Maďarsku, kde se vyrábějí taktéž prémiové pneumatiky Hankook.

Hankook do nové značky vkládá velké naděje

Čelní představitelé gumárenského giganta Hankook v souvislosti s novou značkou v době jejího představení nešetřili optimismem a velkými plány:

„Laufenn odhalí našim evropským spotřebitelům nový úhel pohledu na pneumatiky,“ prohlásil Ho-Youl Pae, generální ředitel Hankook Tire Europe. „Určitě se můžeme těšit na další růst, protože se jedná o udržitelnou značku, pro kterou vynaložíme veškerá naše strategická úsilí, abychom splnili rozmanité požadavky našich spotřebitelů na těchto trzích. Nadále lze z naší strany očekávat další investice do rozvoje, díky kterému se Laufenn stane významným hráčem na trhu a našim spotřebitelům poskytne mnoho přidaných hodnot praktického rázu.“

A o tom, že se nejednalo o planá prohlášení, svědčí rostoucí popularitatržní podíl značky Laufenn na evropských trzích s letními i zimními pneumatikami. „Laufenky“ jsou již dostupné i na Pneu Hanzelka od 1 040 Kč.

Kompletní produktová série

Laufenn oslovuje celé spektrum spotřebitelů. Představuje totiž kompletní produktovou sérii na zimu i léto. Ta je určena pro několik typů vozů a byla navržena tak, aby odrážela rozmanité potřeby jednotlivých motoristů. „Laufenky“ jsou k dostání v pětici produktových řad:

  • S FIT EQ (letní pneumatiky pro segment osobních vozů, ve velikostech od 15 do 19 palců)
  • G FIT EQ (letní pneumatiky pro segment cestovních vozů, ve velikostech od 13 do 17 palců)
  • X FIT VAN (letní pneumatiky pro segment vozů typu SUV/van, ve velikostech od 14 do 16 palců)
  • i FIT (bezhrotové zimní pneumatiky pro segment osobních vozů/vozů typu SUV, provozovaných po střední a západní Evropě, ve velikostech od 13 do 18 palců)
  • i FIT ICE (bezhrotové zimní pneumatiky pro osobní vozy/vozy typu SUV, určené do skandinávských zemí a Ruska, ve velikostech od 13 do 18 palců).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..